Masáže

"Dotek má mocnou, přirozenou a léčivou schopnost..."

 

Ptáte se - k čemu je dobrá masáž? Toto slovo pochází z řeckého slova "massein". Masér za pomoci masážních emulzí či éterických olejů stimuluje příslušné části lidského těla jako jsou svaly, vazy, klouby a šlachy. V souvislosti s tím se používá nepřeberné množství masérských hmatů, z nichž každý má svůj přesný význam. Z toho vyplývá, že žádný stroj, žádné masážní křeslo nebo lehátko nemůže plně nahradit práci maséra. Pouze masérovy ruce dokáží citlivě vnímat a reagovat na individuální rozdíly, aktuální stav a požadavky každého jedince. Pod masérovým dohledem se masáž stává nejen velice příjemnou, ale především zdravou. Odstraněním zrohovatělých buněk na povrchu pokožky dochází ke zlepšení "dýchání buněk" a odplavení odpadních produktů látkové výměny (oxid uhličitý, kyselina mléčná). Zlepšení krevního oběhu má vliv na celý organismus, mozkem počínaje a ledvinami konče. Masáží se uvolňují energetická centra, jejichž zablokováním dochází k postupnému zanášení kloubů a tím i vzniku degenerativních změn. Masáž má vliv také na psychiku člověka, poskytne uvolnění po náročném pracovním dni. Zároveň se při masáži rozruší ty tkáňové struktury, které nejsou zcela v ideálním stavu. To přiměje organismus ke zintenzivnění opravných akcí a tělo pak provádí jakýsi "generální úklid". Při opakovaných aplikacích masáže se organismus vyčistí, tkáně se ustálí v lepším stavu a nepříjemné pocity postupně vymizí.

www.masaze-marcela.kvalitne.cz

 

Masáže - kurzy

Pojďte a naučte se masírovat, naučte se přijímat a předávat přirozenou léčivou energii, naučte se a poznejte umění doteku a síly Vašich rukou, naučte se, jak pomoci sobě i svým blízkým od bolesti. Poznejte, že je ve Vaší moci a jednodušší, potížím předcházet, než léčit následky, které nám naše tělo dává najevo signálem zvaným nemoc ...

Novinkou jsou kurzy masáží pro rodiče s dětmi, kdy se mohou přijít naučit masírovat svoje dítě rodiče nebo prarodiče s vnoučaty.

 

www.masaze-kurzy.nolimit.cz